fbpx

Zdrowie pod Kontrolą – 22kwietnia


Studenci z Oddziału Rzeszów, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, jak co roku w kwietniu mają przyjemność zaprosić na wiosenną edycję ogólnopolskiej akcji profilaktycznej “Zdrowie pod Kontrolą”, która odbędzie się 22 kwietnia 2023r. w Galerii Rzeszów w godzinach 10.00-16.00 .

“Zdrowie pod Kontrolą” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku, którego głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Podczas tej edycji studenci medycyny będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego, przygodnego stężenia glukozy we krwi czy zawartości wody i tkanki tłuszczowej w organizmie w 18 największych miastach Polski.

Nie zabraknie także porad dotyczących prawidłowego odżywiania, wykonywania samobadania piersi i jąder, a także udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie możliwa rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS.

Pamiętamy również o naszych najmłodszych – dzięki “Szpitalowi Pluszowego Misia” dzieci będą miały okazję wcielić się w lekarzy i zadbać o zdrowie swoich ukochanych pluszaków.