fbpx

Rodzice o Wielkim Sercu <3


Rodzice o Wielkim Sercu 💛 – tego wydarzenia nie możesz przegapić.

Serdecznie zapraszamy na Wojewódzki Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.
To wyjątkowe dwudniowe święto z wieloma atrakcjami dla rodzin, dzieci i dorosłych.

 Nie musisz być Rodzicem Zastępczym by dołączyć do wydarzenia.
W dniach 26 – 27 maja w godzinach od 10:00 do 18:00 zapraszamy do Galerii Rzeszów.
Przygotowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci, całych rodzin, a także punkty informacyjno-konsultacyjne.

W programie wydarzenia:

✔ Kącik Zabaw – dzieci będą mogły spędzić czas z naszymi animatorami, a w tym czasie rodzice będą mogli porozmawiać ze specjalistami z Fundacji oraz rodzinami zastępczymi.
✔ Konsultacje ze specjalistami fundacji – nasz zespół w te dni jest dla Państwa. Jeśli szukają Państwo informacji w zakresie Rodzicielstwa Zastępczego, sposobów radzenia sobie z problemami wychowawczymi lub trudnościami związanymi z codzienną rolą rodzica, informacji na temat wsparcia w zakresie opieki nad dziećmi z niepełnosprawnościami – zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska.
Nasz zespół to osoby z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, rodzinami i opiekunami.
✔ Rozmowy z Rodzicami Zastępczymi – czas na poznanie historii osób, które codziennie dają szansę i wsparcie dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wymiana doświadczeń i informacje od praktyków to jedna z najlepszych form poznania codziennego życia w Rodzinie Zastępczej.
Jeśli chcą Państwo uzyskać informację na temat drogi jaką trzeba przejść by zostać Rodzicem Zastępczym, a może działają Państwo już w Pieczy Zastępczej i chcą poznać innych rodziców – zapraszamy na spotkanie przy naszym stoisku.
✔ Bezpłatne warsztatach z Kart Przyjaźni dla rodzin i dzieci – zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych przez certyfikowanych trenerów. To świetna okazja do poznania sposobów rozwiązywania konfliktów i wzajemnego zrozumienia swoich emocji.
 ✔Zabawy sensoryczne dla dzieci – nasi terapeuci podczas wydarzenia będą w specjalnie przygotowanym miejscu prowadzić zajęcia dla dzieci.
 ✔Wystawa fotografii: “Czy widać różnicę między mamą zastępczą a mamą”, gdzie będziecie Państwo mieli okazję poznać mamy, które nie tylko są mamami biologicznymi, ale także zastępczymi. Czy widać różnicę? Czy zdołasz rozpoznać które dzieci są w rodzinie zastępczej, a które biologiczne? Będzie można przekonać się samemu.
✔ Projekcja filmu “Dzieciństwo Zastępcze” – pokazującego proces podejmowania decyzji o zostaniu rodziną zastępczą oraz wywiady i rozmowy ze specjalistami Fundacji jak i rodzinami zastępczymi.

To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na Państwa i dzieci w ten dzień w galerii Rzeszów.
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!